Založení společnosti na Slovensku

Díky odvážné daňové reformě se Slovensko stalo mimořádně atraktivní zemí pro zahraniční podnikatele a investory

Roste počet českých i zahraničních podnikatelských subjektů, které uvažují o možnosti jakýmkoli způsobem "přestěhovat" své sídlo na Slovensko. Nechte si založit společnost na Slovensku a využijte výrazně nižšího daňového zatížení.

Platí zde rovná daň z příjmů právnických i fyzických osob a to ve výši 19 %. Slovensko taktéž zrušilo srážkovou daň z dividendy a z podílu na zisku. To velmi zatraktivňuje podnikání pro české občany a firmy - daňová zátěž je v porovnání s ČR u právnických osob nižší až o 20 %.

Stejně jako v ČR jsou i na Slovensku základními právními formami společností akciová společnost a společnost s ručením omezeným. Orgány a.s. jsou dozorčí rada a představenstvo, v s.r.o. je to jednatel.

Slovensko

Společnost s ručením omezeným (s.r.o.)

od 44 900 Kč Co je v ceně?

Akciová společnost (a.s.)

od 74 900 Kč Co je v ceně?

Evropská společnost (S.E.)

od 149 900 Kč Co je v ceně?

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Aktuality

  • 09. 10. 2020 | Aktualita

    Tisíce akciovek čekají zásadní změny a milionové výdaje

    Bezmála 7 000 akciových společností bude muset po 1. lednu 2021 podstoupit zásadní změny. Čeká je změna stanov a struktury. Podle odhadu odborníků si to vyžádá náklady ve výši zhruba 50 milionů korun za notářské a soudní poplatky, odborné poradenské služby a výdaje související se svoláním a uskutečněním valných hromad ...

Aktuality, tiskové zprávy, články.
Vše na jednom místě.

Máte zájem o naše služby?
Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.